Ajánlom magamat

Utolsó kommentek

  • Paraphone: @Ahoj-: Köszönöm a kiegészítést, egyetértek, írtam is, hogy nem ész nélkül kellene mindent bezárni, hanem alaposan megvizsgálni, mely vonalakban van olyan érdemi potenciál, amit fejlesztésekkel elő ... (2020.05.21. 10:28) Tarlós megőrült?!, avagy: a Máv-Volán fúzió
  • Artyom2034: Sokáig nem voltak cikkek. Nem akarsz írni az azóta történt dolgokról? Pl.: önkormányzati választások, gyöngyöspatai úgy? (2020.05.20. 17:19) Tarlós megőrült?!, avagy: a Máv-Volán fúzió
  • Ziu9: Azt a kérdést sosem teszik fel, hogy azok az utasok, akik a mai napig utaznak egy vasúti mellékvonalon (ahol néha tényleg úgy tűnik hogy megállt az idő), ehhez ők miért ragaszkodnak? Pedig oka van: ... (2020.05.20. 15:35) Tarlós megőrült?!, avagy: a Máv-Volán fúzió
  • okleveles naiv: Tök jó, de... :) Az a "probléma" a gondolatmeneteddel, h ésszerű, logikus, és a zemberek javát szolgálná. Viszont a mogyoró "elit"-nek ezek semmit sem számítanak. Nekik a másik számít, amit írtál, h... (2020.05.20. 14:48) Tarlós megőrült?!, avagy: a Máv-Volán fúzió
  • Ahoj-: Azért volna néhány mellékvonalban potenciál. Ott van pl Kecskemét - Félegyháza - Szentes - Orosháza - Békéscsaba - Gyula tengely. Utas lenne rajta, feltárja az alföldet, csak ugye vagy kétszer - h... (2020.05.20. 13:03) Tarlós megőrült?!, avagy: a Máv-Volán fúzió
  • Utolsó 20

Címkék

abortusz (1) adóbevallás (1) ajánló (1) aktuálpolitika (5) alapelvek (1) alkohol (1) államadósság (1) államforma (2) allergén növények (1) anarchia (1) arculat (1) bankrendszer (1) Bayer (1) bevándorlás (2) bevételszerzés (5) bevezetés (1) Budapest (1) célok (1) cigaretta (1) devizahitel (1) drogok (1) egészségügy (1) egyházak (1) energetika (1) energia (1) Európai Unió (2) fejlesztés (1) felsőoktatás (1) felújítás (1) Ferencváros (1) filozofálás (4) földtörvény (1) függetlenség (1) futball (1) garanciák (1) GMT+2 (1) gyalogos (1) gyorsvasút (1) hálózat fejlesztés (4) hatásvizsgálat (1) háziorvos (1) hirdetés (1) homo (1) homoszexualitás (1) honvédelem (2) hulladékgyűjtés (1) hulladékkezelés (1) idő (1) idősellátás (1) Ikarus (1) intézmények (1) invazív fajok (1) járműgyártás (2) jogállam (1) kamatterhek (1) káros szenvedély (1) kerékpáros (1) kerülendő szimbólumok (1) költözés (1) környezetvédelem (1) köszöntő (1) kötött pálya (5) közel-kelet (1) közigazgatás (1) közlekedés (10) közmédia (1) közösségi közlekedés (1) közterület (1) közterületek (1) közúti (3) külpolitika (3) kultúra (1) kutatás (1) lányok (1) légi (1) Magyar Munka Szervezet (1) Magyar Szabvány (1) Magyar Termék (1) megújuló energia (1) mellékvonal (1) menekültek (1) metró (1) mezőgazdaság (1) migráció (1) MMSZ (14) műemlékvédelem (1) működési területek (1) multikulti (1) nagymaros (1) Nato (1) négynapos munkahét (1) NER (1) nők (1) nyílt levél (1) nyugdíj (1) oktatás (2) önkormányzat (1) óraállítás (1) OVER (1) Paks2 (1) park (1) politika (1) politikai profil (4) popr (4) posta (1) prioritások (1) Rába (1) rágógumi (1) regionális központok (1) reklám (1) rendőrség (1) rendszerváltás (3) repülőtéri gyorsvasút (1) spiritualizmus (1) sport (2) szabályozók (1) szabványok (1) személyi okmányok (1) személyi összetétel (1) Szent Korona (1) szerencsejáték (1) szerviz (1) szigetelés (1) szobrok (1) szolgálati közlemény (3) természetvédelem (1) térségi együttműködés (1) tervezett elavulás (1) tolvajkergetők (1) Tomcat (1) tömegközlekedési csúcs (1) történelem (3) trianon (1) ügyintézés (1) Ukrajna (1) választás (4) valódi nemzeti konzultáció (1) vasúti (4) villamos (1) vízi (1) vízügy (1) zárszó (1) Címkefelhő

Feedek

Országmentés, béta verzió.

2013.05.05. 12:03 Paraphone

Államadósság

Címkék: államadósság bevételszerzés kamatterhek

Miután az előző írásban lefektettük egy igazságosan, és lehetőleg minél szakmaibban működő, hazafias kormány megválasztásának alapjait, nézzük, mi kell ahhoz, hogy az ország kerekét jó irányba forgassuk.

Ugyanaz, ami a háborúhoz: pénz, pénz, és még több pénz.
Megtanultuk, belénk verték: pénz, na az az, ami pedig itt soha nincsen. Elég, meg főleg nincsen.

A most induló bejegyzéssorozatban megkísérlem összeszedni azokat a területeket, ahonnan lehetne egy kis pénz meríteni. Minden megvonás fájó, ezért igyekszem úgy összeszedni a dolgokat, hogy azok minél kevésbé legyenek elviselhetetlenek. Sok esetben inkább lesz majd szó ésszerűsítésről, mint sima megvonásról. (Tudom, hogy az ésszerűsítés, az átszervezés, a reformálás elcsépelt, besározott, lejáratott, hitelüket vesztett szavak, de sajnos nem tudok jobbat.)

Alapvetésként induljunk ki az alábbi közhelyből: kevesebbet kéne lopni. Sokkal. Az idealista országomban, melyről itt írok, a vezetőink nem lopnak. Ezen nincs mit ragozni: tudom, hogy ez a felállás szinte sci-fi, de ha valahogy lehet, akkor csak így lehet.
Tehát a továbbiakban erről nincs mit beszélni, tudjuk, hogy jelenleg a politikusaink korruptak, önzők, és csak maguknak kaparnak. Ez rossz, ez elítélendő, de erre a témára kár kommenteket vesztegetni.

Kezdjük azzal a témával, amelyik ma Magyarország legvaskosabb költségvetési kiadását, érinthetetlen és vitathatatlan szent tehenét jelenti:

Államadósság, kamatfizetés

Orbán Viktor azt mondta: Magyarország függetlenségének legnagyobb akadálya az államadósságunk. Ezt kell visszafizetni, mert amíg ekkora terhet görgetünk, nem lehetünk szabadok. Ez ma a nemzeti minimum, amiben mindenkinek hinni kell.

Orbán Viktor és kormány elkövették a jelenkori MaO legnagyobb, nyílt színen végrehajtott rablását: a magánnyugdíjpénztári vagyon államosítását.
Ez 3000 milliárd forintos tételt jelent. Ennek egy részét MOL, és Rába részvények megszerzésére költötték, előre bejelentve, az egekbe felnyomott vételárak mellett. Nincs rá bizonyítékom, csak a rosszindulatú gyanú beszél belőlem, de a kormányközeli vállalkozók és magánszemélyek nyilván a tranzakció előtt, idejekorán bevásároltak a normál piaci áron forgó részvényekből, hogy aztán busás hasznot szakítsanak belőlük - lelkük rajta, végülis ezzel az állami vagyon nőtt, és ez nem is tartozik a jelenlegi témához szervesen, ugorjunk. Zárójelben hozzátéve, hogy ha ezt egy részvénytársaság élén követik el, akkor az hűtlen kezelés, bírósági eljárás, és vagyonelkobzás. "Mindegy, nem fontos."
A többi, 2000 milliárd forintot pedig államadósság-csökkentésre fordították.
És pont. Kész. Ennyi; ennyit közölt velünk a kormányzati kommunikáció.
Hogy pontosan mennyi volt az adósság, pontosan kiknek, milyen pénzintézeteknek fizették vissza, milyen kondíciókkal, és pontosan mennyit, arról egy szó sem esett. Egy halom pénz az asztalon, amiből az vett el 100, 200 milliót, aki arra járt. Feltűnik? Az átlagembernek jelent valamit, hogy a GDP arányos államadósság 85%-ról nem 74-re, hanem csak 76-ra csökkent? Nem, semmit.

(Mielőtt félreértés történne: az MSZP-kormányok a rablást és hazaárulást még kirívóbb, még becstelenebb formában végezték, de abba a sártócsába ezúttal nem kívánok mélyebben meghempergőzni. A célom amúgy is az előrefelé tekintés, nem a hátra; hogy most a Fidesz-kormányról írok, annak az az oka, hogy a témához szervesen kapcsolódik a tevékenységük.)

Mivel nem vagyok sem közgazdász, sem politológus, ezért előrebocsájtom, hogy a mai írásban elég sok lesz a linkelés, a hivatkozás.
Egy érdekes infó Orbánról:
[Oké, kerek egy óráig tekergettem fel-alá kigúvadt szemekkel a fészbúkomat, de nem találtam az interjút, amit nem tudom ki adott, és amit ennek köszönhetően nem tudok linkelni, hanem emlékezetből, pontatlanul fogok felidézni:]
2010-ben, a hatalomra kerülésekor kért egy kis haladékot a hiteleket nyújtóktól és azok behajtóitól, hogy helyrerakhassa a gazdaságot, hogy aztán később vastagabb bőrt lehessen az országról lehúzni, de még ezt a haladékot sem kapta meg. És ezek után ő beszél az adósság visszafizetéséről...

Most egy érdekes, de elég sok adattal terhelt, és elég hosszú olvasmányt fogok szó szerint bemásolni ide, egy magukat Sz-b-d E-róp-nak nevező csoport tagjainak tollából. Jelzem, hogy a szólás szabadságának szellemében ez csupán egy másodközlés, hozzáértésem hiányában nem vélemény. Az írás nem uszít senki ellen, és nem szólít fel semmire. Amennyiben téves adatokat tartalmaz, úgy kérem a helyes számokat részemre elküldeni, hogy a bejegyzést ezen, megbízható forrásból származó adatokkal korrigálni tudjam.
Egyes neveket (pl a forrásét is) eltorzítom, mert nem szeretnék a keresőrobotok radarjára kerülni, hogy aztán vegzálják nekem az oldalt.
Íme:

Egy ország fuldoklik egy érthetetlenül nagy adósság szorításában! Beszéljenek a számok:
~ 1945-ben, a németek után az oroszok (szovjetek) szállták meg Magyarországot.
~ 1956-ban a magyar nép megkísérelte visszaszerezni a hatalmat a megszállóktól és a bábkormánytól.
~ 1957 tavaszára, a "van másik" bábkormány megszilárdította rémuralmát.
~ 1973-1989 között egymilliárd dollár érkezett be Magyarországra.
~ 1973-1989 között kifizetett a bábkormány tizenegy milliárd dollár kamatot az egymilliárd dollár után.
~ 1989-ben: csődhelyzet, mert összegyűlt húsz milliárd adósság!

Tehát: kölcsön: 1 milliárd dollár!
Visszafizetve: 11 milliárd dollár!
Maradék adósság: 20 milliárd dollár!

Erre mondta Antal József: "Az adósságot vissza kell fizetni!" "Ez becsületbeli ügy!"

Vajon kinek a "becsülete" múlott azon, hogy ezt a szélhámos pénzügyi műveletet elismerjék, amit a megszállók és hű kutyáik a magyar nép nyakába varrtak?

~ 1989-2010 között felvettünk 50 milliárd dollárt.
~ 1989-2010 között kifizettünk 150 milliárd dollár kamatot.
~ 2010-ben tartozunk 132 milliárd dollárral, plusz kamataival.

Antall József, Horn Gyula, Orbán Viktor, Medgyessy Péter, Gyurcsány Ferenc is fizette a kamatokat. Mindegyik hazudott erről a magyaroknak!

Orbán most megpróbál valamit, de mivel nem őszinte a kommunikációja, kevés az esélye. Csak akkor vehetjük fel eséllyel a harcot a saját pénzkibocsátásért, ha nem azzal a porhintéssel foglalkozunk, hogy mennyi a jegybankelnök fizetése, hanem azzal, hogy minden magyar tudja, hogy miért nem nyomtathatunk forintot, miért kell kölcsönt felvenni kamatra.

A rendszerváltás és az államadósság. Ki áll a magyar pártok mögött?
2010-ben hazánk 2321 milliárd forint, azaz 11, 6 milliárd dollárt fog fizetni csak kamatokra. Sok olvasónk szinte nem tudta felfogni ezt a számot. Hihetetlen volt számukra ez a tény. Pedig az adat igaz! Egyetlen egy cáfolat sem érkezett.

Menjünk vissza egy kicsit a rendszerváltás idejére. 1990 elején a magyar államadósság mintegy 22 milliárd dollár. Zárójelben jegyezzük meg, hogy ma 135 milliárd dollár. Szóval 1990-ben Soros György és Andrew Sarlós felajánlja Antall József leendő miniszterelnöknek, hogy megvásárolják Magyarország adósságállományát.

Soros György ajánl 22 milliárd dollárt. Mit kértek cserébe? "Mindössze" a magyar nemzeti vagyon értékesebb darabjait. Itt gondoljon mindenki, amire akar. (A magyar energetikai szektort, az infrastruktúrát, a kommunikációs cégeket, a stratégiai cégeket, közlekedés, pénzügyi szektor, egészségbiztosítók, stb.)

Antall nem vállalta. Elgondolkodott rajta, de nem vállalta. Mint mondta: "...ez kommunikálhatatlan, ezzel ő nem tud kiállni a magyar társadalom színe elé. Nem tudja elmondani, hogy a Nyugat (Soros és Sarlós!), amelytől a felszabadításunkat vártuk, azzal kezdi a felszabadításunkat, hogy az adósságunk fejében elveszi a nemzeti vagyonunkat."

Antall József miniszterelnök
Antallal a nyugati pénzemberek, bankárok tudatosították, hogy mi az, amiről sem ő és a kormányzati rendszer egy tagja sem beszélhet sohasem. Ez pedig az államadósság kérdése volt! Amennyiben erről beszéltek volna, azonnali hatállyal "forradalmat" robbantottak volna ki Sorosék (lásd: TAXI-s blokád, és a néppel elsöpörtették volna az Antall-kormányt.) Tilos volt beszélni a fizetési könnyítésről és az átütemezésről is.
Tilos volt, és ma is tilos beszélni az adósságról!

Ez a doktrína még ma is érvényes. Az a politikai erő, mely erről beszél, halál fia. Ezért nem beszél erről a Fidesz sem. Tudni kell, hogy a nyugat a hiteleket a 70-es években arra használta, hogy a szocializmust gyengítse, és adósságcsapdába hajtsa a kommunista rendszert. Ezért joggal elvárható lett volna, hogy egy rendszerváltáskor ezek az adósságok, melyeknek eredeti célja a rendszer összeomlasztása lett volna, eltörlésre kerüljenek, de legalábbis ütemezési könnyítést kapjunk. De az elnyomó bankárok nem tudták megállni az újabb pénz szerzés lehetőségét, és Magyarországot azóta is pénzügyi sarc terepévé tették. Antall Józsefnek azt is megtiltották, hogy a nemzeti vagyon kifejezést használja. A statisztikai évkönyvben, 1989-ben szerepelt utoljára a nemzeti vagyon kifejezés.

Antall halálával és 4 év elteltével 1994-ben a nép visszaszavazta a volt kádereket. A Kádár rendszer biztonsága sokakat csábított, és Horn Gyula elsöprő fölénnyel alakíthatott kormányt. A SZ_B_D E_RÓP_ véleménye szerint az IMF és Sorosék a háttérből megzsarolták Hornt. Vagy privatizál és fizeti a kamatokat, vagy repül, és jön a választás és a Fidesz. Horn is féltette hatalmát és engedett. Surányi fizette a kamatokat, Bokros megszorított, és Suchmann Tamás privatizált. Mindent.

Surányi, Bokros, és Suchmann alatt beindult a nemzeti vagyon kiárusítása. Így az a faramuci helyzet állt elő, hogy a 22 milliárd dollár adósságunk megháromszorozódott, pedig évente 5-10 milliárd dollár kamatot fizettünk, és ráadásul az a nemzeti vagyon, amit Antall nem adott oda Sorosnak és Sarlósnak, mégis idegen kézbe került.

Miután Hornék elvégezték a piszkos munkát, a nyugati bankárvilág a Fideszt helyezte hatalomba, mert a mezőgazdaságra és a termőföldre is rá akarta tenni a kezét. Ennek érdekében megzsarolták Orbánt, hogy Torgyánnak adjon szabad kezet és pénzt a mezőgazdaságban. Ha nem veszi be a kormányba a Kisgazdákat, akkor a választást megnyerő és legtöbb mandátummal rendelkező MSZP-re sózták volna Torgyánt, és jött volna az MSZP-SZDSZ-FKGP kormány! Így Orbán engedett.

Orbán és Torgyán alatt megkezdődött a mezőgazdaság szétverése.
A SZ_B_D E_RÓP_ újságnál nekünk meggyőződésünk, hogy ennek az volt a célja, hogy az addig még úgy-ahogy működő magyar mezőgazdaság a padlóra kerüljön, és fillérekért fel lehessen vásárolni. Ekkor születtek a zsebszerződések. Mikor Torgyánnal szétverették a mezőgazdaságot (emlékszünk, működésképtelen családi gazdaságokba döntötték a pénzt) megengedték Orbánnak, hogy eltávolítsa. Orbán megzsarolta Torgyánt - akárcsak Antall - az ügynökmúltjával, Torgyán le is mondott. Jött a 2 éves költségvetés és Szabadi futópórázon.

A Fidesz is kihasította a saját sápját. Lásd: bábolnai gazdaságok privatizációja stb. De a nagy fölénnyel vezető Fidesz is pofára esett, mert nem lettek újraválasztva. Eddig Antall (Boross), Horn, és Orbán is kiszolgálta a nyugatot és Sorosékat, az IMF-t. De mindegyiket ejtették, és mindig az aktuális ellenzéket segítették helyettük. A 2002 évi választás eredménye fontos volt, mert az Orbán-Torgyán-féle mezőgazdasági ámokfutás után már meg lehetett engedni a csatlakozást az Európai Unióhoz, és ráengedni a halálos ágyán vergődő magyar mezőgazdaságra a nyugati árukat. Medgyessynek adtak kölcsönt, hogy megcsinálhassa a 100 napos programot, és 2004-ben a csatlakozás eufóriájában nem vették észre az emberek, hogy vége lett a magyar mezőgazdaságnak és kereskedelemnek is.

Medgyessy a kölcsönökből osztogatott.

A kölcsönökből megemelt fizetéseket és nyugdíjakat pár év alatt kiszivattyúzták az országból a multinacionális kereskedelmi egységek segítségével, a PLÁZÁK-kal, és bevásárló központokkal. A pénz elfogyott, az adósság maradt, a nemzeti vagyon elveszett.

A 100 napos programra adott kölcsönöket egyből visszaszivattyúzták magukhoz.
Az 1990-ben 22 milliárd dolláros adósság időközben 135 milliárd dollárra nőtt, miközben évi 5-10 milliárd dollár kamatot fizettünk. Miután a baloldalt most engedik lejáratni (van is miért), újra a másik bábot, Orbánt hozzák vissza a hatalomba. De ne legyenek illúzióink, Orbánt ugyanúgy zsarolják (szintén van is mivel) és irányítják, mint Gyurcsányt. Míg Gyurcsány, Bokros, és Surányi, ugye, a R_ck_fell_rék és Sorosék által irányított B_ld_nb_rg-csoport tagjai, addig ugye Orbán a szintén R_ck_fell_r érdekeltségű Tr_lat_r_l C_mmiss_on nevű csoport tagja (bábja). Így már talán jobban érthető a Fidesz hintapolitikája is.

És egy kis ráadás.

"Magyarországon a szocializmusban kilencvennyolc százalék körül volt az állami tulajdon aránya. Felgyülemlett egy hatalmas vagyon, amelyet,ha egy olyan típusú privatizációval értékesítettek volna, amely a bevételeket az államháztartásba vezeti be, az adósságokat ebből próbálja meg lefaragni, és senki nem lop el semmit, akkor ma Európa egyik leggazdagabb állama lehetnénk" - mondta Bencze Izabella. A jogász azt mondja, hazánkban a hivatalos kommunikáció szerint a reprivatizációt azért nem lehetett választani, mert annak költségeit a költségvetés és az állam teherbíró képessége nem viselte volna el.

Trianon miatt nálunk tilos volt a reprivatizáció!
Bogár László kijelentette, hogy a reprivatizáció, amelyet Csehországban megvalósítottak, számunkra tiltva(!) volt. "Trianon miatt volt globális parancs a reprivatizáció megtiltása. A környező országok könnyen reprivatizáltak abból a rabolt vagyonból, amelyet véres koncként Trianon után kaptak, s a magukénak tekintettek. Ezt a Nyugat, a globális hatalmi rendszer is elismeri. Mi lett volna, ha Magyarországon visszavezetjük a történelmi reprivatizációt? A Nyugatnak kényes kérdésben kellett volna állást foglalni: legitim döntésnek ismeri-e el a trianoni békeszerződést. Ezt a Nyugat el akarta kerülni" - mondta Bogár László.

Íme két hír, amit az emberek 99,9%-a el sem olvas, és nem is ért.

1. hír
Az ország államháztartási és külső finanszírozási helyzete látványosan javult. ...
A Bank of America-Merrill Lynch (BoA-ML) bankcsoport londoni befektetési részlege átfogó összehasonlító elemzést állított össze a magyar és a lengyel költségvetési helyzetről. A ház számításai szerint a magyar államháztartás strukturális elsődleges egyenlege az idén (2010) a hazai össztermék (GDP) 5,3 százalékának megfelelő többletet mutat majd, ...

2. hír
Röntgen alatt Magyarország - elégedett Brüsszel az eredménnyel...
Magyarország tartja a gazdasági program megvalósításának irányát, javul külső pénzügyi helyzete - állapította meg az Európai Bizottság, hétfőn közzétett, a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) együttműködésben készített helyzetértékelésében. (.....) Az elfogadott 2010-es költségvetés összhangban van a 3,8 százalékos GDP-arányos hiánycéllal, és jelentős tartalékok vannak benne.

Tényadat:
A vártnál kevesebb, 918,6 milliárd forint lett a 2009-es államháztartási hiány, azaz a GDP 3,6 százaléka. A Független Sz_b_d E_róp_ kiszámolta. Akkor most nézzük meg, mit jelent ez MAGYARUL.
1. A magyar államháztartás 2009 és 2010 között stagnál, azaz nem változik. (Most tekintsünk el a pár tizedszázalékos csökkenéstől, vagy esetleges emelkedéstől.)
2. A fenti tényadatból így könnyen kiszámítható, hogy a magyar költségvetés 1%-a 255 milliárd forinttal egyenlő. (Sima aránypár: Ha 918,6 milliárd 3,6%, akkor 1% hány milliárd?) Tehát 1%: 255 milliárd forint!
3. Idén 2010-ben 5,3% lesz az államháztartás elsődleges többlete. Azaz 5, 3-szer 255 milliárd, vagyis 1352 milliárd forint. Ez az elsődleges egyenleg. Vagyis 2010-ben ennyi pluszt termel MAGYARORSZÁG: 1352 milliárd forintot.
4. A 2. hír szerint mégis tartható lesz a 3,8%-os hiány!!! Ezek szerint 3, 8-szer 255 milliárd, azaz 969 milliárd forint lesz a hiány.
5. Kérdés: Hová tűnt az 1352 milliárd többlet, és miből keletkezett a 969 milliárdos hiány. Ez összesen 2321 milliárd forint, azaz 11, 6 milliárd dollár. Hol ez a pénz?
Kapaszkodjon meg! Ez a pénz a KAMAT, amit mi MAGYAROK, 2010-ben fizetünk! 2321 milliárd forint, 11, 6 milliárd dollár.

Hogy érzékeltessük mennyi pénz ez, néhány példa:
2321 milliárd forint az:
az öt darab teljes és felépített 4-es METRO,
vagy 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20., és 21. havi nyugdíj,
vagy a teljes jelenleg már meglévő magyar autópályák felépítésének költsége,
vagy mintegy 50-szer annyi pénz, mint amennyit az eltörölt vagyonadóból várt a kormány,
vagy 150 darab Grippen vadászgép,
vagy 2321 darab Combino villamos
vagy 46420 darab Zuschlag és általa ellopott pénz
vagy minden magyarnak a csecsemőtől az aggastyánig 232.000 forint.
Ennyit fizetünk csak kamatra 2010-ben.

Az a politikus, aki beszélne róla, holnaptól a süllyesztőben találná magát. Kik ezek a befektetők?
Kik szedik a kamatokat?
David R_ck_fell_r
Nicholas R_ck_fell_r
Soros György

A hülyítés és porhintés:
AZ, HOGY LOPNAK!

BKV, Zuschlag, Tocsik, Tribuszerné, autópálya-építés, BAUMAG, Kaya Ibrahim, Josip Tot, Hunvald, Orbán-papa bányái, Velence-tavi kaszinó telek, HAJDÚ-BÉT, stb. Mindenkinek a kedve és pártállása szerint. De, bármennyit is elloptak, ennek az ezerszeresét viszik ki az országból teljesen "legálisan" valakik!

Figyelem! Kapaszkodjon meg! Elmondjuk, hol a pénz!
Ahhoz, hogy pontosan megértsük, miről van szó, meg kell néznünk néhány mondatnak a jelentését, amiket nap, mint nap hallunk a híradókban, de nem tudjuk, valójában mit is jelent!

1. A monetáris politika. Minden nap 20-szor halljuk. De mi is ez? A monetáris politika egy gazdaságpolitikai tevékenység, melynek során az állam a gazdaságban lévő pénzmennyiség mértékét befolyásolja. A legtöbb országban a központi bank, vagy más néven jegybank a monetáris politikáért felelős állami intézmény. A monetáris politika kivitelezésének legfontosabb eszköze a legtöbb modern jegybank gyakorlatában az irányadó kamatláb szintjének meghatározása.

Az irányadó kamatláb emelését, és ezen keresztül a pénz mennyiségszűkítését restriktív monetáris politikának nevezik. A restriktív politika átmenetileg visszafogja a gazdasági növekedést, ugyanakkor segít megfékezni az inflációt. Az irányadó kamatláb csökkentésével a pénzmennyiség növelését célzó intézkedéseket expanzív monetáris politikának hívják. Ez átmeneti élénkülést hoz a gazdaságban, ugyanakkor infláció-növelő hatású lehet.

Nos, felteszek egy olyan kérdést, amire 100 magyarból 100 ugyanazt válaszolja, mert gyerekkora óta belenevelték, és ha írni, olvasni nem is tanították meg, de arra nagyon ügyeltek, hogy ezt beleégessék belülről a homlokába. De vigyázat! Ez egy hazugság!

1. Adat.
A jegybank (a MAGYAR NEMZETI BANK) az ország tulajdonában van.

2. Adat.
A jegybank kizárólagos joga, hogy pénz bocsásson ki.

Kérdés: Mi van, akkor, ha egy ország költségvetése hiányt mutat?
A logikus válasz: A jegybank bocsásson ki pénzt a hiány fedezésére.
Most minden olvasó fejében az előre beprogramozott sziréna megszólal, és elkezd villogni a vészfény.
TILOS!!! NEM SZABAD!!! NEM LEHET PÉNZT KIBOCSÁTANI, MERT INFLÁCIÓ LESZ!
(Ne lepődjön, meg, ha Ön is erre gondolt, mert Ön is a rendszer része, és Önt is beprogramozták).

3. Adat.
Az elmúlt 80 évben mindig hiány volt a költségvetésben.

4. Adat.
Mégis még mindig működünk.
Kérdés: Hogy' lehet ez? Nos, programozóink azt megtiltják nekünk, hogy pénzt bocsássunk ki, de azt már nem, hogy ők adjanak nekünk pénzt.
Magyarul: a PLUSZ PÉNZ a hiány fedezésére mindenképpen bekerül a gazdaságba, mert az különben azonnal összeomlana.

Miért nincs sziréna és vészfény?
NEM LEHET! PÉNZT KIBOCSÁTANI TILOS, MERT INFLÁCIÓ LESZ!
Pedig ez ugyanannyi mennyiségű pénz, mint amennyit mi magunk is kinyomhatnánk, és valóban lesz is egy kis infláció 4-5%, - de akkor miért nem mi adjuk ki a saját pénzünket? Hiszen látszólag ugyanaz a folyamat.
Pénz rakása a gazdaságba a hiány fedezésére.
DE CSAK LÁTSZÓLAG AZONOS A KÉT PÉNZ!
A mi általunk kibocsátott pénz okoz némi inflációt és ennyi!
A ő általuk kibocsátott pénz okoz némi inflációt (ugyanannyit) és....
KAMATOT KELL RÁ FIZETNI!
Ezért programoztak be minket arra, hogy ne tegyünk fel kérdéseket erről a témáról.
És most kapaszkodjon meg, mert rosszul lesz!

5. Adat.

Becsüljük meg, mennyit lopnak a mi politikusaink rátartással!
Nézzük a 20 év "termését":
~ Tocsik 800 millió
~ Tribuszerné 2000 millió, azaz 2 milliárd
~ Zuschlag 50 millió
~ BKV 3000 millió, azaz 3 milliárd
~ Autópálya 100000 millió, 100 milliárd
~ Számoljunk minden képviselőre 100 milliót, az 40.000 millió, azaz 40 milliárd
Adjuk össze: 145.850 millió, azaz 145 milliárd. Kerekítsünk felfele, legyen 150 milliárd. És, hogy biztosak legyünk a dolgunkban, szorozzuk be öttel. Az 750 milliárd forint. 20 év alatt ennyit lophattak el, úgy, hogy mi öttel szoroztunk!!!
Ez 4 milliárd dollár! Ez persze iszonyú sok pénz, ha tud követni.

DE MOST JÖN E LÉNYEG! TUDJA-E ÖN, HOGY 20 ÉV ALATT MENNYI KAMATOT FIZETTÜNK KI?
30. 000 MILLIÁRD FORINTOT, 162 MILLIÁRD DOLLÁRT!!!

DE LEGALÁBB TÖRLESZTETTÜNK?
20 éve tartoztunk 20 milliárd dollárral, azóta fizettünk 162 milliárd dollár kamatot.
AZ EREDMÉNY: MA 135 MILLIÁRD DOLLÁRRAL TARTOZUNK NEKIK!
De kik "ők"?

Egy idézet a MAGYAR NEMZETI BANK-ról szóló törvényből:
I. Fejezet
A MAGYAR NEMZETI BANK JOGÁLLÁSA, ELSŐDLEGES CÉLJA ÉS ALAPVETŐ FELADATA
1. § (1) A Magyar Nemzeti Bank (a továbbiakban: MNB) a Magyar Köztársaság központi bankja. Az MNB a Központi Bankok Európai Rendszerének tagja.
(2) Az MNB, valamint döntéshozó szerveinek tagjai e törvényben foglalt feladataik végrehajtása és kötelességeik teljesítése során függetlenek, nem kérhetnek, és nem fogadhatnak el utasításokat az Európai Központi Bank kivételével a Kormánytól, az Európai Unió intézményeitől és szerveitől, tagállamainak kormányaitól vagy bármilyen más szervtől!
Magyarul: mi magyarok választjuk a PARLAMENTET. A Parlament (országgyűlés) ellenőrzi a Kormányt, a Kormány NEM ellenőrzi a jegybankot. Következésképpen mi magyarok nem ellenőrizzük a jegybankot, és a pénzkibocsátást.
A jegybankot, a MAGYAR NEMZETI BANK-ot az Európai Központi Bank ellenőrzi.

És mit gondolnak: kik a tulajdonosai az Európai Központi Banknak?
Hát a jegybankok, akikre a saját nemzetük semmilyen befolyást nem gyakorolhat. Azok diktálnak, akiket oda vezető pozícióba helyeznek.

És őket kik rakják oda?
David R_ck_fell_r
Nicholas R_ck_fell_r
Soros György


Ígértem még linket, ha valaki inkább vizuális típus, az nézze meg ezt:
államadósság vizuálisan

(Hozzáteszem: egyik forrásom sem említi a 90-es években érkező szovjet államadósságot, ami szintén sokmilliárdos tétel volt, többnyire ingyen energiahordozók formájában. [Az üzemanyag, a villany, meg a gáz azért ennek ellenére sem volt ingyen.] Tehát nemcsak a rengeteg felvett hitel, és a nemzeti vagyon hatásai nem látszanak, nemcsak ezek ellenére vagyunk szegényebbek, mint valaha, hanem a szovjet államadósság összegei sem.)

Nos, ha mindezeket elolvastuk, akkor vehetünk egy nagy levegőt, próbálunk lehiggadni, és elgondolkozni: hogy lehetne ebből a hurokból kihúzni a fejünket?
Hogyan tudnánk olyan hatalmas akarattal, és érdekkel szembemenni, ami mögött olyan emberek állnak, akiknek a nevét sem tudjuk? Bill Gates gazdag? Azt mondják, igen. Az ő vagyona a heti zsebpénze az idézett írásban szereplő úriemberek, és családjuk vagyonának. És tartok tőle, hogy ők is csak amolyan gazdagcelebek, a mögöttük állók vagyonához képest ők is koldusok.
Mit tehetünk olyasvalakik ellen, akik szó szerint megtehetnek bármit?

Magyarország valahogy sosem volt az az ország, akivel szemben szerettek kegyet, kegyelmet, méltányosságot gyakorolni az aktuális urai, vagy hitelezői, ha úgy tetszik. Mi voltunk az egyedüliek, akikkel az első, és a második világháborús jóvátételt is visszafizettették!
Mit tehetnénk mégis?
A '70-es évektől napjainkig, pontosan össze kellene szedni, hogy kitől, mennyi pénzt kaptunk, és ebből kamatokkal együtt mennyit fizettünk vissza. Megnézni, hogy akiknek most tartozunk, azok kiknek a jogutódjai, esetleg leányvállalatai. Majd venni egy méltányos kamatot, mondjuk a hitelösszeg háromszorosát. Ez nem rossz, szinte mármár uzsora. Azoknak, akiknek ennyit (vagy többet) már visszafizettünk, a további követeléseit semmissé tetetni.

A probléma a következő: ezt megpróbálta ugye Orbán is, el is utasították, pedig ő nem elengedést, csak halasztást kért. Mit tudunk tenni azon kívül, hogy szépen kérünk? Elfújnak, mint egy porszemet. Ha kell, akkor először csak a vezetőket, akik ezzel próbálnak feszengeni, ha a nép kiáll mellettük, értük, akkor azokat is. Ne felejtsük: egy tízmilliós országról van szó.

Persze lehet kuruckodni, lehet olyat, hogy holnaptól nem fizetünk. A következmények: EU-ból, ENSZ-ből, NATO-ból való azonnali kizárás. Leminősítés, a lehető legrosszabb kategóriába. Teljes kereskedelmi blokád, áram, gáz, olajcsapok azonnali elzárása (igen, az oroszok is megtennék). Magyar termékek bojkottja külföldön. Külföldi gyárak, szolgáltatók, kisebb céges és persze a multik, azonnali "kimenekülése". Bankok, biztosítók, hitelintézetek azonnali kivonulása, a befektetők betéteinek zárolása. Folyamatos diplomáciai lejárató kampány külföldön, diktatórikus, fasiszta, eszelős, elnyomó, stb stb jelzők rendszeres hangoztatása. CIA-s és egyéb szervezetek által katalizált belföldi zavargások a kormány ellen. 100, a játékszabályokat be nem tartó kormányból 99-nek ez elég a bukáshoz. Ha ez is kevés, akkor jönnek a felső vezetést, a kormánytagokat sújtó rejtélyes halálos megbetegedések, autó-repülőbalesetek. És végül, a makacs kitartás legvégén jöhet a demokrácia, az alapvető emberi szabadságjogok védelme tankokkal és bombázókkal.

Paranoiás volnék? Majd szedek rá gyógyszert.

Én magam írtam a bevezető bejegyzésben, hogy elsősorban nem arra vagyok kíváncsi, mit miért nem lehet, hanem arra, hogy mit hogyan lehet mégis. De ebben a témakörben borúlátó vagyok.
Azt gondolom, amíg az USA, Kína, és Oroszország népe, kb egy időben nem lázad fel ez ellen a beteg, adósrabszolgatartó, követhetetlen rendszer ellen, addig nekünk, kicsiknek semmi esélyünk.

http://www.facebook.com/pages/Csonkamennyorsz%C3%A1g-blog/578684258816322

Első megjelenés: 2013. Március 31.

3 komment

A bejegyzés trackback címe:

https://csonkamenny.blog.hu/api/trackback/id/tr15281929

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

trollfeeder · http://ismycomputeron.com/ 2013.07.15. 11:18:24

Az idézett szöveg nehéz olvasmány. A "mit tehetnénk mégis" bekezdés viszont remekül összefogja a helyzetet. Izland, úgy tűnik, meg tudta csinálni. Sajnos a cikkben sorolt intervenciók mindegyikét párhuzamosan tapasztalhatjuk rengeteg országban. Ha nem az adósságért, hát másért (pl. ivóvízért) is célponttá válhatunk.
Az első lépés azonban az, hogy ezt a világ nagyobb hányadával szembeni méltánytalan adósság-generálást felfedjük. Ez se túl egyszerű, habár a folytonos növekedésre épülő gazdasági modell közeledő bukása elméletileg fel kell nyissa a szemeket. Meglátjuk, mit találnak ki a rendszer haszonélvezői..

==T== 2014.01.09. 19:14:47

@trollfeeder: Nem olvastam el a fenti írást, de erre reagálok. Izland példája a magyarral kapcsolatban semmilyen szempontból nem releváns. Ott tönkrementek a helyi magán(!)bankok. Az államnak nem volt általános betétbiztosítása. A hazai betéteseket az ottani állam kárpótolta, a küföldieket meg le**ta, mivel semmilyen vállalása nem volt irányukba.

A magyar államadósságot reálisan csak a rendszerváltáskor llehetett volan felmondani, ha deklaráljuk, hogy a 48 utáni 8de főleg 56 utáni) kormányok nem voltak legitimek, így akik őket hitelezték, azok voltaképp egy diktatúrát pénzeltek.

Amit még lehetett volna tenni, hogy az adósságok azon részét, amiket az állami tulajdonú vállalatok halmoztak fel hagyják elúszni a vállalat csődjével együtt. Persze ehhez Rt-vé keleltt volna alakítani azokat.

Persze ez rövidtávon áldozatokkal járt volna, hosszútávon nem.

Később kedvező események történtek, mert a korábbi dolláradósság nagyrészt forintadóssággá vált. ezt elég lett volan elinflálni az ezredforduló közl - Bokros csinált is ilyet - de ugye ennek folytatásához nem volt bátorság, sőt, az EU normákkal összhangban az infla lett a fő ellenség, és elkezdték szajkózni az "erős forint a jó forint" c. baromságot - ami még most is tartja magát nemcsak a pórnép, de sajna a politikusok, egyes közgazdászok körében is, ami m9iatt újra elkezdett nőni az adósság, ráadásul ismét egyre inkább devizában.

Sajna a devizás adósságot mindenképp ki kell fizetni, azt még elinflálni sem lehet. Ki is lehetne, csak ehhez kéne egy komoly és következes kiadáscsökkentő időszak amit egy nem túl drasztikus, de folyamatos forintleértékelés kisér (a versenyképesség és külforgalmi egyensúly javítása miatt). Ha a devizás adósságtól megszabadultunk, onnantól a forintosat simán el lehet inflálni (el is kéne).

==T== 2014.01.09. 19:16:22

Még valami. A kamatos kamat egy létező dolog. Nem a hitelnyújtó hibája, hogy előző kormányaink balfékek vagy hazaárulók voltak. Persze ők sem szerzetesek, de nem volt kötelező olyan kondíciókkal felvenni azokat a hiteleket, amilyenekkel felvették.
süti beállítások módosítása